Upper Arlington City Schools
UACS
Last updated:
5/26/2022 9:33 am
Calendar
Sign In
more
District Calendar
January
February
March
April
May
June
July
August
September
October
November
December
2022
2023
2024
2025
2026
2027
2028
2029
close
Today
December
2017
Month
Week
Day
List
Week
Day
List
Month
Take a tour
Get Updates
close
Done
By School
+
By Group
+
More Filters
More Filters
By Location
+
Clear Filters
Advanced Filter
SUN
MON
TUE
WED
THU
FRI
SAT
26
6:00a
Rock City Church
7:00a
Rock City Connect
7:00a
Veritas Tri-Village
7:30a
Worship Service
9:00a
All Nations Christian Fellowship church service
9:00a
McGlade Basketball Workouts
9:00a
Sunday worship service
5:00p
UASC Practice
27
5:30a
High School Aquatic Practices
8:00a
Hastings Counselors
8:05a
Intro to Business (1st)
8:05a
UA Rise (1st)
8:30a
District Cabinet Teaching and Learning monthly meeting
8:59a
Personal Finance (2nd)
9:00a
Music Rehearsals in Auditorium
10:45a
Closed Lunch (4th & 5th periods)
10:45a
Dress for Success Make Up Drive
10:45a
UA Rise (4th-6th)
11:00a
Interviews - Geistfeld
11:05a
Soccer
1:00p
Jones 6E Meeting
1:24p
ELL (7th-8th)
2:50p
Chess
2:50p
Greensview SACC 2:50-6pm (MP & Gym) on regular school days
2:50p
Windermere SACC
3:00p
Anything Goes auditions
3:00p
BLT
3:00p
Girls on the Run
3:00p
Tremont SACC
3:10p
Biedenbach Meeting
3:10p
Buckeye Lovers Club
3:15p
UAHS UAEA / Admin Team Mtg
3:30p
Cultural Competency follow-up meeting
3:30p
HMS Basketball Practice
3:30p
High School Aquatic Practices
3:30p
Jones Basketball Practice
3:30p
Junior Strings Rehearsal
4:00p
OAPSE Meeting
4:15p
Running Club
4:15p
Staff Wellness - Coaching Class
4:30p
Destination Imagination
5:30p
Winderemere Girls Scouts Troop 2098
6:00p
Field Hockey Exit Survey
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:30p
Central Ohio Football Coaches Meeting
6:30p
UA Mat Cubs Wrestling
7:00p
UASC Practice
7:15p
UAPR Co-Rec Open Volleyball
8:30p
St Andrew Basketball
9:00p
UAPR Men's Basketball Open Gym
28
5:30a
High School Aquatic Practices
7:30a
UAEF
8:00a
HS iCoaches
8:00a
Math Pilot pd Eureka
8:00a
Orchestra Fall Philharmonic Rehearsals
8:05a
Intro to Business (1st)
8:05a
UA Rise (1st)
8:30a
UAHS PTO Meeting
8:45a
Dewey's Pizza Field Trip
8:59a
Personal Finance (2nd)
9:00a
Music Rehearsals in Auditorium
9:00a
Preschool PT/Harper
10:00a
Jones 6E Meeting
10:45a
Closed Lunch (4th & 5th periods)
10:45a
Dress for Success Make Up Drive
10:45a
UA Rise (4th-6th)
11:05a
Soccer
11:15a
Music rehearsal in HMS auditorium
11:30a
7 Choir Flex Rehearsal Per 5
11:30a
Building Champions 7th grade Boy's Group
11:30a
FIELD TRIP ~ Art Outside the Lines
1:00p
Jones 8E
1:00p
Preschool PT/Harper
1:24p
ELL (7th-8th)
1:45p
Interviews - Geistfeld
2:00p
50+ Volleyball
2:50p
Greensview SACC 2:50-6pm (MP & Gym) on regular school days
2:50p
Windermere SACC
3:00p
Anything Goes auditions
3:00p
Chess - Advance Rm 105
3:00p
Chess - Intermediate Rm 111
3:00p
Staff Meeting
3:00p
Tremont SACC
3:15p
Writing Club
3:20p
Packing for the Streets
3:30p
High School Aquatic Practices
3:30p
RTI Meetings
4:00p
STRS Meeting
4:00p
UAEA Communications Meeting
4:30p
LLL Daytime Weight Training
5:00p
Home Basketball Game
5:30p
Jones Middle School Basketball Game
5:30p
Open House
6:00p
Cub Scouts Bear Meeting
6:00p
Fall Cheerleading Banquet
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:30p
Spoorties 4 Shorties
7:00p
UAEF
7:00p
UAPR 30+ Basketball
7:00p
UASC Practice
8:00p
UA Parents BBall
8:30p
Co-Rec Power Volleyball
29
5:30a
High School Aquatic Practices
7:15a
Jones 6th Orchestra to Cincinnati
7:30a
Jones Bible Study
8:30a
Treasurer
8:37a
UA Rise (1st)
8:45a
Dewey's Pizza Field Trip
9:00a
Music Rehearsals in Auditorium
9:06a
jones 7e
9:30a
Gifted project
10:45a
Dress for Success Make Up Drive
11:05a
Closed Lunch (4th & 5th periods)
11:05a
Soccer
11:05a
UA Rise (4th-6th)
11:15a
Music Rehearsals in Auditorium
1:30p
Jones Blood Drive
1:32p
ELL (7th-8th)
2:50p
Greensview SACC 2:50-6pm (MP & Gym) on regular school days
2:50p
Taiko - Ichidan
2:50p
Windermere SACC
3:00p
Anything Goes auditions
3:00p
Anything Goes dance audition
3:00p
Girls on the Run
3:00p
Guitar Club
3:00p
Student Council Meeting
3:00p
Tremont SACC
3:30p
High School Aquatic Practices
3:30p
Teaching and Learning District Team Meeting
4:15p
Running Club
5:00p
HMS Home Wrestling Match
5:00p
Jones Middle School Wrestling Match
6:00p
Backes practice
6:00p
Girl Scout Troop 6218 Meeting
6:00p
Pack 96 Lions Meeting
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:30p
UA Mat Cubs Wrestling
7:00p
Jones Basketball Practice
7:00p
UASC Practice
7:15p
UAPR Co-Rec Open Volleyball
7:30p
Boys Basketball Practice
7:30p
Choir Concert, 6 - 7th Grades
30
5:30a
High School Aquatic Practices
7:30a
Jones Bible Study
7:30a
UAEF/UAAA
8:00a
Literacy Liaison PD
8:00a
Preschool Evaluations
8:05a
UA Rise (1st)
8:30a
Teaching and Learning Weekly Team Meeting
8:55a
Personal Finance (2nd)
9:00a
7 Choir Dress Rehearsals Per 2&8
9:00a
Music Rehearsals in Auditorium
9:00a
PACK Meeting
10:33a
Closed Lunch (4th & 5th periods)
10:33a
Salon Institute
10:33a
UA Rise (4th-6th)
10:45a
Dress for Success Make Up Drive
11:05a
Soccer
11:30a
8th Grade Book Club
12:00p
Elementary iCoaches
1:00p
ELL (7th-8th)
1:30p
Keyes - 6th Grade Health
1:48p
Jones 7W
2:00p
50+ Volleyball
2:30p
Jones 6E
2:50p
Greensview SACC 2:50-6pm (MP & Gym) on regular school days
2:50p
Taiko - Nidan/Matsuri
2:50p
Windermere SACC
3:00p
Anything Goes auditions
3:00p
Chess - Beginner
3:00p
Destination Imagination
3:00p
PD: Literacy
3:00p
Team Planning
3:00p
Tremont SACC
3:15p
CPR for Staff
3:30p
HR meeting
3:30p
High School Aquatic Practices
4:00p
Miami Graduate Class
4:00p
Tri-Village Mentor League/SACC - Rm 77
4:30p
LLL Daytime Weight Training
5:00p
Home Basketball Game
5:00p
Jones Middle School Basketball Game
6:00p
Field Hockey Exit Survey
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:30p
Old Timers Basketball
7:00p
Orchestra Fall Philharmonic Concert
7:00p
UASC Practice
7:15p
UAPR Co-Rec Open Volleyball
8:00p
GBBC Basketball Practice
9:00p
UAPR Men's Basketball Open Gym
1
5:30a
High School Aquatic Practices
7:20a
Interact Club Meeting
8:05a
Intro to Business (1st)
8:05a
UA Rise (1st)
8:30a
Jones 7W
8:30a
Reading Buddies Field Trip
8:30a
Student Support Team
8:57a
Personal Finance (2nd)
9:00a
Music Rehearsals in Auditorium
9:15a
Jones Middle School Field Trip
10:15a
Ohio Village Field Trip
10:40a
Flex Town Meeting
10:45a
Dress for Success Make Up Drive
10:50a
Closed Lunch (4th & 5th periods)
10:50a
Student Meetings
10:50a
UA Rise (4th-6th)
11:05a
Soccer
12:00p
Advisory Day Schedule
12:05p
Baking
1:07p
Jones 8W Meeting
1:26p
ELL (7th-8th)
1:50p
Jones 7W
2:50p
Greensview SACC 2:50-6pm (MP & Gym) on regular school days
2:50p
Windermere SACC
3:00p
Anything Goes auditions
3:00p
Destination Imagination
3:00p
Tremont SACC
3:10p
Nyeste Meeting
3:30p
7th Grade Class Party (After-School)
3:30p
Girl Scouts
3:30p
HMS Basketball Practice
3:30p
High School Aquatic Practices
3:30p
SAVE for City of UA
3:30p
Swimming/Diving vs. Olentangy Orange
4:30p
Special Olympics
5:30p
Upper Arlington Special Olympics Cheerleading practices
5:45p
Pep Band
6:00p
Special Olympics
6:00p
Vocal Ensemble Preview Concert
6:30p
6th Grade Class Social
6:30p
UA Special Olympics
6:30p
Veritas Tri-Village
7:00p
Volleyball
2
7:55a
Boys Crew Team - Yoga Class
8:00a
Basketball Practice
8:00a
HMS Basketball Practice
8:00a
SAT Test
9:00a
Lacrosse Freshman Meeting and Lacrosse Spirit Wear Sale
9:00a
UAPR Open Gym
9:00a
Veritas Tri-Village
9:00a
Youth Soccer Skills Training
10:00a
Health Kick
10:00a
Lee Spitzer Golden Bear Invitational (Wrestling)
10:00a
UA Ice Hockey Association Poinsettia Pick up
11:00a
Chamber/Honor Choir at UA Library (tentative)
11:00a
UASC Practice
12:00p
Swimming/Diving vs. Olentangy Liberty
3
6:00a
Rock City Church
7:00a
Rock City Church
7:00a
Veritas Tri-Village
7:30a
Worship Service
8:00a
GBBC
9:00a
All Nations Christian Fellowship church service
12:00p
Upper Arlington Special Olympics
1:00p
P&R Sunday Swim
4:30p
Special Olympic Basketball Practice
5:00p
Boys Lacrosse
5:00p
UASC Practice
5:00p
Veritas Tri-Village
4
5:30a
High School Aquatic Practices
8:00a
Gifted Specialists PD
8:00a
Superintendent HR/Policy Committee
8:05a
Intro to Business (1st)
8:05a
UA Rise (1st)
8:30a
Quality Profile
8:59a
Personal Finance (2nd)
9:00a
Music Rehearsals in Auditorium
10:00a
Tremont Field Design Team Interviews
10:45a
Closed Lunch (4th & 5th periods)
10:45a
UA Rise (4th-6th)
11:05a
Soccer
12:00p
High School Meeting
12:00p
Service Learning Meeting
1:00p
Superintendent and Associate Superintendent
1:24p
ELL (7th-8th)
1:30p
Advisory Council
2:50p
Chess
2:50p
Greensview SACC 2:50-6pm (MP & Gym) on regular school days
2:50p
Windermere SACC
3:00p
Girls on the Run
3:00p
Picasso's Rm 123
3:00p
Tremont SACC
3:05p
Debate Team
3:10p
Buckeye Lovers Club
3:10p
Gorman Meeting
3:10p
McCloskey meeting
3:30p
Driver Education Class
3:30p
HMS Basketball Practice
3:30p
High School Aquatic Practices
3:30p
JMS Service-learning committee mtg
3:30p
Jones Basketball Practice
3:30p
Junior Strings Rehearsal
3:30p
The STAND Project
4:00p
Community Engagement Meeting - Design Process
4:15p
Staff Wellness - Coaching Class
4:30p
Destination Imagination
6:00p
Cub Scouts Bear Meeting
6:00p
UA Special Olympics Parent Meeting
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:30p
Central Ohio Basketball Officials Association Meeting
6:30p
Cub Scouts - Kelly
6:30p
Jones MS Basketball Practice
6:30p
UA Mat Cubs Wrestling
7:00p
7 Choir Winter Concert
7:00p
Girl Scout Service Unit 901 meeting
7:00p
UASC Practice
7:15p
UAPR Co-Rec Open Volleyball
8:00p
Jones Basketball Practice
8:30p
St Andrew Basketball
9:00p
UAPR Men's Basketball Open Gym
5
5:30a
High School Aquatic Practices
7:30a
Ballheim Meeting
7:30a
HS Orchestra Photos
8:00a
End of Course Exams
8:00a
Gifted Specialists PD
8:00a
Spanish Global Language
8:05a
Intro to Business (1st)
8:05a
UA Rise (1st)
8:20a
jones 6 West
8:59a
Personal Finance (2nd)
9:00a
Preschool PT/Harper - Library
9:00a
Treasurer's Office
10:30a
SOS
10:45a
Closed Lunch (4th & 5th periods)
10:45a
UA Rise (4th-6th)
11:00a
Oversight Steering Committee
11:05a
Soccer
11:30a
Building Champions 7th grade Boy's Group
12:00p
PreK-5 Principal Meetings
1:00p
Jones 8E Meeting
1:00p
Lynn Lopper Vendor Meeting
1:24p
ELL (7th-8th)
1:50p
Jones 7W
2:00p
50+ Volleyball
2:00p
Tremont Field Design Team Interviews
2:50p
Greensview SACC 2:50-6pm (MP & Gym) on regular school days
2:50p
Windermere SACC
3:00p
Brownie Troop 5969
3:00p
Chess - Advance Rm 105
3:00p
Chess - Intermediate Rm 111
3:00p
Rosser Meeting
3:00p
Tremont SACC
3:10p
Axner Meeting
3:15p
Writing Club
3:30p
Building Planning Team
3:30p
Building Planning Team Meeting
3:30p
Driver Education Class
3:30p
High School Aquatic Practices
4:30p
LLL Daytime Weight Training
5:00p
Home Basketball Game
5:30p
Jones Middle School Basketball Game
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:30p
Spoorties 4 Shorties
7:00p
UAPR 30+ Basketball
7:00p
UASC Practice
7:30p
UA Parents BBall
8:30p
Co-Rec Power Volleyball
6
5:30a
High School Aquatic Practices
7:30a
Ballheim Meeting
8:00a
End of Course Exams
8:00a
Math Liaisons
8:00a
RESA Work-Study Session
8:20a
Jones 6E
8:30a
IEP Facilitation Meeting
8:37a
Intro to Business (1st)
8:37a
UA Rise (1st)
8:45a
Dewey's Pizza Field Trip
9:00a
Meeder Investments
9:27a
Personal Finance (2nd)
11:00a
Packing For the Streets
11:05a
Closed Lunch (4th & 5th periods)
11:05a
Soccer
11:05a
UA Rise (4th-6th)
11:45a
Superintendent Facilities Committee Meeting
12:00p
RE Year 3 Work-Study Session
1:00p
6-12 Principal Meetings
1:00p
Custodial Meeting
1:30p
Tremont Fields Design Team Interviews
1:32p
ELL (7th-8th)
2:50p
Greensview SACC 2:50-6pm (MP & Gym) on regular school days
2:50p
Taiko - Ichidan
2:50p
Windermere SACC
3:00p
Girls on the Run
3:00p
Guitar Club
3:00p
Tremont SACC
3:30p
Driver Education Class
3:30p
HMS Basketball Practice
3:30p
High School Aquatic Practices
3:30p
Jones Basketball Practice
3:45p
UAEA Meeting
4:00p
Service Learning - Grad Class Level I
6:00p
Backes practice
6:00p
Tentative~ Holiday Spirit ASD
6:15p
City Neighborhood Study
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Practice
6:30p
Cross Country/Track & Field Parent Association Meeting
6:30p
Kinder Key Caroling
6:30p
Pack 11 Webelos Den Meeting
6:30p
UA Mat Cubs Wrestling
7:00p
Counselor Parent Presentation
7:00p
UASC Practice
7:15p
UAPR Co-Rec Open Volleyball
7:30p
8th Grade Choir & Honors Choir Concert
8:30p
UA
7
Flag at Half Staff
5:30a
High School Aquatic Practices
7:30a
Ballheim Meeting
7:30a
Jones Bible Study
7:30a
Student/Principal Advisory Meeting
8:00a
End of Course Exams
8:00a
Preschool Evaluations
8:00a
UAEF
8:05a
Intro to Business (1st)
8:05a
UA Rise (1st)
8:30a
Board President and Vice President Monthly Meeting
8:55a
Personal Finance (2nd)
9:00a
PTO Executive Board Meeting
9:06a
Jones 7W
9:10a
P.E. Class for Kindergarten
9:30a
Counselor Parent Presentation
10:00a
Superintendent Communications Committee
10:33a
Closed Lunch (4th & 5th periods)
10:33a
UA Rise (4th-6th)
11:05a
Soccer
12:45p
Town Hall Meeting
1:00p
ELL (7th-8th)
1:00p
Jones 8W Meeting
2:00p
50+ Volleyball
2:30p
Parent Mtg
2:50p
Greensview SACC 2:50-6pm (MP & Gym) on regular school days
2:50p
Taiko - Nidan/Matsuri
2:50p
Windermere SACC
3:00p
Chess - Beginner
3:00p
Destination Imagination
3:00p
Picasso's
3:00p
Rock City Church: Team Night
3:00p
Team Planning/IS Team Planning
3:00p
Tremont SACC
3:30p
Driver Education Class
3:30p
High School Aquatic Practices
3:30p
Hughes
3:30p
Jones Staff Meeting
4:00p
BECS PTO/CO meeting
4:00p
Miami Graduate Class
4:00p
Tri-Village Mentor League/SACC - Rm 77
4:30p
LLL Daytime Weight Training
5:00p
Home Basketball Game
5:00p
Jones Middle School Basketball Game
6:00p
Cubscouts, Tiger Den
6:00p
Grade 6 Kinderkey Caroling
6:00p
Pack 11 Den 7 Cub scouts meeting
6:00p
Taiko Reservation
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:30p
Brownie Troop 1272
6:30p
COSI on Wheels Set Up
6:30p
Old Timers Basketball
7:00p
UASC Practice
7:15p
UAPR Co-Rec Open Volleyball
8:00p
GBBC Basketball Practice
8:30p
St Andrew Basketball
9:00p
UAPR Men's Basketball Open Gym
8
Tremont's Gym in Use
5:30a
High School Aquatic Practices
7:15a
Staff Coffee
8:05a
Intro to Business (1st)
8:05a
UA Rise (1st)
8:15a
High School Vocal Ensemble
8:30a
Student Support Team
8:30a
Treasurer Finance Committee
8:45a
COSI on Wheels Assembly
8:57a
Personal Finance (2nd)
9:00a
Kim Brown
9:00a
Shedd Theater Field Trip
10:00a
HMS Orchestra Rehearsals
10:00a
Jones 8E Meeting
10:00a
jones 6w
10:50a
Closed Lunch (4th & 5th periods)
10:50a
Student Meetings
10:50a
UA Rise (4th-6th)
11:35a
5th Grade Pizza Lunch
12:00p
Advisory Day Schedule
1:00p
Banks Meeting
1:26p
ELL (7th-8th)
1:50p
Jones 7W
2:10p
Chautauqua
2:15p
Superintendent and Associate Superintendent
2:35p
Jones 6E
2:50p
Greensview SACC 2:50-6pm (MP & Gym) on regular school days
2:50p
Windermere SACC
3:00p
Crew Team Practice
3:00p
Destination Imagination
3:00p
FAC
3:00p
Nutcracker loadin
3:00p
Swimming/Diving vs. Magnificat/St. Ignatius
3:00p
Tremont SACC
3:05p
Debate Team
3:15p
UAHS UAEA / Admin Team Mtg
3:30p
Driver Education Class
3:30p
HMS Basketball Practice
3:30p
High School Aquatic Practices
4:00p
Kearney Group
4:30p
Crew Speaker
4:30p
Special Olympics
5:00p
Christmas Concert (Setup)
5:30p
Upper Arlington Special Olympics Cheerleading practices
5:45p
Pep Band
6:00p
Special Olympics
6:30p
UA Special Olympics
7:00p
Volleyball
9
7:00a
Crew Team Practice
7:55a
Boys Crew Team - Yoga Class
8:00a
ACT Test
8:00a
Basketball Practice
8:00a
HMS Basketball Practice
9:00a
UAPR Open Gym
9:00a
Youth Soccer Skills Training
10:00a
Nutcracker rehearsal
11:00a
UASC Practice
12:00p
Key Club Ornament Making
12:00p
Swimming/Diving vs. New Albany
1:00p
Child Care for Families
5:00p
Christmas Concert
10
6:00a
Rock City Church
7:00a
Rock City Connect
7:00a
Veritas Tri-Village
7:30a
Worship Service
8:00a
GBBC
8:00a
UA Ice Hockey Association Poinsettia Pick up
9:00a
All Nations Christian Fellowship church service
12:00p
Upper Arlington Special Olympics
12:30p
AP Euro Retakes
12:30p
Nutcracker Performance
1:00p
Cheerleading Clinic
1:00p
P&R Sunday Swim
1:30p
Winter Wonderland Set Up
4:30p
Crew Medal Awards Ceremony
4:30p
Special Olympic Basketball Practice
5:00p
Football Banquet
5:00p
UASC Practice
11
Tremont's Gym in Use
Winter Wonderland
5:15a
UAHS Steering Committee Workshop #1
5:30a
High School Aquatic Practices
7:30a
Ballheim Meeting
8:00a
End of Course Test Make Ups
8:00a
HMS Orchestra Rehearsals
8:00a
MS icoaches
8:05a
Intro to Business (1st)
8:05a
UA Rise (1st)
8:30a
Angle Meeting
8:30a
Superintendent Teaching and Learning Committee
8:59a
Personal Finance (2nd)
9:00a
Attendance Meeting
10:45a
Closed Lunch (4th & 5th periods)
10:45a
Interact Club Candy Gram Sale (4th & 5th)
10:45a
UA Rise (4th-6th)
1:24p
ELL (7th-8th)
2:50p
Chess
2:50p
Greensview SACC 2:50-6pm (MP & Gym) on regular school days
2:50p
Windermere SACC
2:55p
Girl Scout Monthly Meeting
3:00p
Co-Planning/Co-Teaching PD session
3:00p
Crew Team Practice
3:00p
Girls on the Run
3:00p
Picasso's Rm 123
3:00p
Tremont SACC
3:05p
Debate Team
3:10p
Buckeye Lovers Club
3:15p
Computer Science Club - Hour of Code
3:15p
Grade Level Math Liaison Meetings
3:30p
Driver Education Class
3:30p
HMS Basketball Practice
3:30p
High School Aquatic Practices
3:30p
Junior Strings Rehearsal
3:30p
RTI Meetings
4:30p
Destination Imagination
5:30p
Jones Middle School Basketball Game
5:30p
Winderemere Girls Scouts Troop 2098
6:00p
Board of Education Meeting
6:00p
Girl Scout Brownies 6205
6:00p
Pack 17 Wolf Den Meeting
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:30p
Central Ohio Basketball Officials Association Meeting
6:30p
Girl Scout Troop 1632 Meeting
6:30p
Ice Cream Beat Michigan Beat Cancer Celebration
6:30p
UA Mat Cubs Wrestling
6:30p
UA Optimist Coaches Mtg
7:00p
UASC Practice
7:15p
UAPR Co-Rec Open Volleyball
7:30p
Orchestra Concert
8:30p
St Andrew Basketball
9:00p
UAPR Men's Basketball Open Gym
12
Tremont's Gym in Use
Winter Wonderland
5:30a
High School Aquatic Practices
7:30a
End of Course Exams
8:05a
Intro to Business (1st)
8:05a
UA Rise (1st)
8:30a
FIELD TRIP! ~ OSU Planetarium Visit
8:30a
Town Meeting
8:59a
Personal Finance (2nd)
9:00a
Preschool PT/Harper - Library
10:30a
Year end meeting
10:40a
6th Grade Book Club
10:45a
Closed Lunch (4th & 5th periods)
10:45a
Interact Club Candy Gram Sale (4th & 5th)
10:45a
UA Rise (4th-6th)
11:30a
Building Champions 7th grade Boy's Group
12:00p
Admin meeting w/Potts, Imhoff & Geistfeld
12:00p
CMR Interviews
12:30p
Attendance Meeting
1:00p
RTI Meeting Period 7-9
1:24p
ELL (7th-8th)
2:00p
50+ Volleyball
2:50p
Greensview SACC 2:50-6pm (MP & Gym) on regular school days
2:50p
Windermere SACC
3:00p
Anything Goes Rehearsal
3:00p
Chess - Advance Rm 105
3:00p
Chess - Intermediate Rm 111
3:00p
Crew Team Practice
3:00p
Girl Scout Brownies Troop 6206
3:00p
Staff Meeting
3:00p
Tremont SACC
3:15p
Writing Club
3:20p
Packing for the Streets
3:30p
Driver Education Class
3:30p
High School Aquatic Practices
3:30p
Spelling Bee Qualifier
3:30p
Spelling Bee Qualifier
4:30p
LLL Daytime Weight Training
5:00p
Home Basketball Game
5:30p
Jones Middle School Basketball Game
6:00p
Cub Scouts Bear Meeting
6:00p
Girls Scout Troop 5959 Meeting
6:15p
Band/Orchestra Concert
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:30p
Spoorties 4 Shorties
6:45p
Pack Meeting
7:00p
UAPR 30+ Basketball
7:00p
UASC Practice
7:30p
UA Parents BBall
8:30p
Co-Rec Power Volleyball
13
Early Dismissal Day, 1:30pm
Middle Level Early Release at 1:30
Tremont's Gym in Use
Winter Wonderland
5:30a
High School Aquatic Practices
8:00a
Testing
8:30a
PTO Meeting
8:37a
Intro to Business (1st)
8:37a
UA Rise (1st)
9:00a
Attendance Meeting
9:27a
Personal Finance (2nd)
10:00a
Jones 8W Meeting
10:00a
Reading Buddies Field Trip
10:45a
7th Grade Career Fair
10:45a
7th Grade Career Fair
11:00a
Furman University Visit
11:05a
Army
11:05a
Closed Lunch (4th & 5th periods)
11:05a
Interact Club Candy Gram Sale (4th & 5th)
11:05a
UA Rise (4th-6th)
11:30a
Maintenance/Custodial Meeting
12:00p
CPI Training
1:00p
All District Cabinet monthly meeting
1:32p
ELL (7th-8th)
2:00p
jones 6 West
2:50p
Greensview SACC 2:50-6pm (MP & Gym) on regular school days
2:50p
Taiko - Ichidan
2:50p
Windermere SACC
3:00p
Anything Goes Rehearsal
3:00p
Co-Planning/Co-Teaching PD session
3:00p
Crew Team Practice
3:00p
Girls on the Run
3:00p
Grad class
3:00p
Guitar Club
3:00p
Student Council Meeting
3:00p
Tremont SACC
3:00p
Turner/Ruscilli Meeting
3:15p
UAHS Staff Professional Development
3:30p
Driver Education Class
3:30p
HMS Basketball Practice
3:30p
High School Aquatic Practices
3:30p
Jones Basketball Practice
4:00p
Service Learning - Grad Class Level I (Snow Date)
5:00p
Home Basketball Game
6:00p
Pack 96 Lions Meeting
6:00p
Tentative~ Holiday Spirit ASD
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:30p
Pack 17 Webelos Den Meeting
6:30p
UA Mat Cubs Wrestling
7:00p
Crew Board Meeting
7:00p
Greensview Choir Concert - MP
7:00p
UASC Practice
7:15p
UAPR Co-Rec Open Volleyball
8:30p
UA
14
Tremont's Gym in Use
Winter Wonderland
5:30a
High School Aquatic Practices
7:00a
End of Course Exams
7:30a
Jones Bible Study
8:00a
Attendance Meeting
8:00a
District Counselors
8:00a
Math Pilot
8:00a
Preschool Evaluations
8:05a
Intro to Business (1st)
8:05a
UA Rise (1st)
8:20a
Jones 6E
8:30a
Teaching and Learning Weekly Team Meeting
8:55a
Personal Finance (2nd)
9:10a
P.E. Class for Kindergarten
9:30a
FIELD TRIP ~ Nutcracker 2nd & 3rd graders
9:45a
FIELD TRIP! ~ Ohio Theater
10:00a
Peebles
10:30a
Flex Town Meeting for Spring Athletes/Ski Club Participants
10:33a
Closed Lunch (4th & 5th periods)
10:33a
Interact Club Candy Gram Sale (4th & 5th)
10:33a
UA Rise (4th-6th)
11:30a
Human Resources
1:00p
ELL (7th-8th)
1:50p
Jones 7W
2:00p
50+ Volleyball
2:00p
EMIS
2:35p
Jones 6E
2:50p
Girl Scout Troop #1918 Meeting
2:50p
Greensview SACC 2:50-6pm (Gym)
2:50p
Taiko - Nidan/Matsuri
2:50p
Windermere SACC
3:00p
Anything Goes Rehearsal
3:00p
Chess - Beginner
3:00p
Crew Team Practice
3:00p
Destination Imagination
3:00p
Informal Staff Meeting
3:00p
PD: Literacy
3:00p
Picasso's
3:00p
Team Planning
3:00p
Tremont SACC
3:05p
UAHS Staff Professional Development
3:30p
Driver Education Class
3:30p
Geography Bee
3:30p
German Club Gingerbread House Event
3:30p
Greensview 4th GRADE Rock-A-Thon - MP
3:30p
HMS Basketball Practice
3:30p
HR meeting
3:30p
High School Aquatic Practices
4:00p
Miami Graduate Class
4:00p
Tri-Village Mentor League/SACC - Rm 77
4:30p
LLL Daytime Weight Training
5:00p
Jones Middle School Basketball Game
6:00p
Community School Holiday Party
6:00p
Cub Scouts Pack 11 Meeting
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:30p
Brownie Troop 1272
7:00p
Greensview PTO Meeting - Staff Lounge Rm. 22
7:00p
UASC Practice
7:15p
UAPR Co-Rec Open Volleyball
7:30p
UACT SHOWcase
8:00p
GBBC Basketball Practice
8:30p
St Andrew Basketball
9:00p
UAPR Men's Basketball Open Gym
15
Tremont's Gym in Use
Winter Wonderland
2:00a
Attendance Meeting
5:30a
High School Aquatic Practices
7:00a
Jones Orchestra Rehearsal
7:15a
Parent Coffee with the Principal
7:20a
Interact Club Meeting
8:00a
6th Grade 5K
8:00a
CPI Training
8:05a
Intro to Business (1st)
8:05a
UA Rise (1st)
8:15a
Three Pigs Play
8:30a
Student Support Team
8:30a
Town Meeting ~ Mr. Hamilton's 5th Grade Class
8:43a
Jones 6E
8:57a
Personal Finance (2nd)
9:00a
Nutcracker Ballet Field Trip
9:50a
Jones 8W Meeting
10:30a
Attendance Meeting
10:30a
Jones Flex Rehearsals
10:50a
Closed Lunch (4th & 5th periods)
10:50a
Interact Club Candy Gram Sale (4th & 5th)
10:50a
OSU Army ROTC Program
10:50a
Student Meetings
10:50a
UA Rise (4th-6th)
11:42a
Student Lunch with the Principal - 5th Per
12:00p
Advisory Day Schedule
12:00p
Lunch
12:00p
Media Specialist Meeting
12:15p
Three Pigs Play
1:00p
HR meeting
1:00p
Jones 8W Meeting
1:26p
ELL (7th-8th)
1:55p
Jones 7E Meeting
2:15p
Hughes Meeting
2:30p
Superintendent and Associate Superintendent
2:38p
Jones 6E
2:50p
Greensview SACC 2:50-6pm (MP & Gym) on regular school days
2:50p
Windermere SACC
3:00p
Anything Goes Rehearsal
3:00p
Crew Team Practice
3:00p
Destination Imagination
3:00p
Tremont SACC
3:05p
Debate Team
3:30p
Driver Education Class
3:30p
Girl Scouts
3:30p
HMS Basketball Practice
3:30p
High School Aquatic Practices
3:30p
Swimming/Diving vs. Dublin Jerome
3:30p
UAEF
4:30p
Special Olympics
5:30p
Upper Arlington Special Olympics Cheerleading practices
5:45p
Pep Band
6:00p
Child Care for Families
6:00p
Special Olympics
6:30p
UA Special Olympics
7:00p
Volleyball
8:00p
Optimist Basketball
16
7:00a
Crew Team Practice
7:55a
Boys Crew Team - Yoga Class
8:00a
Basketball Practice
8:00a
HMS Basketball Practice
8:30a
FSP - Fire Alarm Test
9:00a
UAPR Open Gym
9:00a
Youth Soccer skills training
11:00a
UASC Practice
12:30p
Optimist Basketball
4:00p
Special Olympics Basketball Game
6:00p
Elementary Cheer Night
17
6:00a
Rock City Church
7:00a
Rock City Church
7:00a
Veritas Tri-Village
7:30a
Worship Service
8:00a
GBBC
9:00a
All Nations Christian Fellowship church service
12:00p
Upper Arlington Special Olympics
1:00p
P&R Sunday Swim
4:30p
Special Olympic Basketball Practice
5:00p
UASC Practice
6:30p
Veritas Tri-Village
18
High School Semester Exams at Jones
5:30a
High School Aquatic Practices
7:00a
CO Staff meeting
7:00a
Superintendent meetings
7:30a
Jones Orchestra Rehearsals
8:05a
Intro to Business (1st)
8:05a
UA Rise (1st)
8:59a
Personal Finance (2nd)
9:00a
Mediation
10:45a
Chick-fil-A Grandview Yard Hiring Event
10:45a
Closed Lunch (4th & 5th periods)
10:45a
Spirit of Giving Fundraiser
10:45a
UA Rise (4th-6th)
10:45a
Wrestling for Cancer T Shirt Sale
11:00a
Green Meeting
11:00a
Jones Flex Rehearsals
11:05a
Soccer
11:15a
Hastings Ski Club
12:00p
Everyday Math Pilot PD
1:00p
Jones 8E Meeting
1:24p
ELL (7th-8th)
1:45p
BW Attendance Meeting
2:50p
Chess
2:50p
Greensview SACC 2:50-6pm (MP & Gym) on regular school days
2:50p
Windermere SACC
3:00p
Crew Team Practice
3:00p
Girls on the Run
3:00p
Optional Meeting with Paul Imhoff
3:00p
Picasso's Rm 123
3:00p
Rock City Church: Christmas Eve
3:00p
Tremont SACC
3:05p
Cookies and Cram
3:05p
Debate Team
3:10p
Apengren Meeting
3:10p
Biedenbach Meeting
3:10p
Buckeye Lovers Club
3:10p
Peebles Meeting
3:30p
Driver Education Class
3:30p
HMS Basketball Practice
3:30p
High School Aquatic Practices
3:30p
Jones Basketball Practice
4:00p
UAEA Communications Meeting
4:30p
Destination Imagination
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:30p
Central Ohio Basketball Officials Association Meeting
6:30p
Jones MS Basketball Practice
6:30p
UA Mat Cubs Wrestling
7:00p
JMS Orchestra Concert-Grades 6-8
7:00p
UASC Practice
7:15p
UAPR Co-Rec Open Volleyball
8:00p
Jones Basketball Practice
8:30p
St Andrew Basketball
9:00p
UAPR Men's Basketball Open Gym
19
High School Semester Exams at Jones
5:30a
High School Aquatic Practices
8:00a
Fundations 2/3 follow-up with Wickliffe
8:00a
Hughes Meeting
8:05a
4th Period Exam
8:20a
jones 6w
9:00a
Kelly Smith
9:00a
Preschool-PT - Library/Harper
9:15a
Jones 8E Meeting
10:00a
Oversight Committee Meeting
10:10a
7th Period Exam
10:10a
C. Green
11:30a
Building Champions 7th grade Boy's Group
12:00p
Webinar
12:05p
Lunch
12:14p
7th Grade Book Club
12:45p
Baking
12:45p
String & Band Winter Concert Assemblies
1:00p
Jones 8E Meeting
1:00p
K. Green
1:00p
Wickliffe Support Meeting
1:10p
2nd Period Exam
1:50p
Jones 7W
2:00p
50+ Volleyball
2:00p
Flex Literacy
2:30p
Jones 6E Meeting
2:50p
Greensview SACC 2:50-6pm (MP & Gym) on regular school days
2:50p
Windermere SACC
3:00p
BLT
3:00p
Crew Team Practice
3:00p
PD: Literacy
3:00p
Rock City Church: Christmas Eve
3:00p
Tremont SACC
3:10p
Nyeste Meeting
3:30p
DC Chaperone Meeting
3:30p
Driver Education Class
3:30p
High School Aquatic Practices
3:30p
Lacrosse clinic
3:30p
Staff Meeting
4:30p
LLL Daytime Weight Training
5:00p
Home Basketball Game
5:00p
Jones Middle School Basketball Game
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:30p
Spoorties 4 Shorties
7:00p
UAPR 30+ Basketball
7:00p
UASC Practice
7:30p
UA Parents BBall
8:30p
Co-Rec Power Volleyball
20
High School Semester Exams at Jones
5:30a
High School Aquatic Practices
7:30a
Cup of Cheer (coffee, hot chocolate, juice)
8:05a
5th Period Exam
8:05a
McCubbin Testing
8:30a
Symphony Orchestra Exam
9:00a
Hughes Meeting
10:10a
1st Period Exam
10:10a
C. Green
10:10a
C. Green
10:10a
J. Parks
11:05a
Soccer
12:00p
UA Rating Prep
12:05p
Lunch
1:00p
German 3rd period classes
1:00p
UA Rating Prep
1:05p
C. Green
1:10p
3rd Period Exam
2:50p
Greensview SACC 2:50-6pm (MP & Gym) on regular school days
2:50p
Taiko - Ichidan
2:50p
Windermere SACC
3:00p
Crew Team Practice
3:00p
Girls on the Run
3:00p
Guitar Club
3:00p
Rock City Church: Christmas Eve
3:00p
Tremont SACC
3:10p
Banks
3:30p
High School Aquatic Practices
3:30p
Voluntary Staff Meeting re: accommodations
3:45p
UAEA Meeting
4:00p
Reserved for Meeting: See T.Yockey
5:00p
Home Basketball Game
5:00p
Jones Middle School Wrestling Match
5:30p
Baseball Meeting
6:00p
Backes Practice
6:00p
Tentative~ Holiday Spirit ASD
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:30p
UA Mat Cubs Wrestling
7:00p
Jones Basketball Practice
7:00p
UASC Practice
7:15p
UAPR Co-Rec Open Volleyball
8:30p
UA
21
End of second semester and first semester (grades 6-12)
End Quarter 2, Semester 1
5:30a
High School Aquatic Practices
7:30a
Holiday Breakfast
8:00a
7 East Movie
8:00a
Keyes - DARE Program
8:00a
Preschool Evaluations
8:05a
8th Period Exam
8:10a
Nyeste Meeting
8:30a
P.E. Class for Kindergarten
8:30a
Teaching and Learning Weekly Team Meeting
8:30a
jones 6 West
9:00a
J. Wiest--quesadilla day
10:10a
6th Period Exam
10:10a
McCubbin Testing
10:30a
Hughes Meeting
11:30a
8th Grade Book Club
1:00p
7 East Movie
1:00p
Rock City Church: Christmas Eve
1:10p
Make-up Exams
1:15p
Randolph Meeting
1:30p
Winter Singalong
1:50p
Jones 7W
2:00p
50+ Volleyball
2:00p
Banks
2:00p
Winter Class Parties
2:00p
Winter Party
2:00p
Winter Party
2:50p
Greensview SACC 2:50-6pm (MP & Gym) on regular school days
2:50p
Taiko - Nidan/Matsuri
2:50p
Windermere SACC
3:00p
Crew Team Practice
3:00p
Destination Imagination
3:00p
Picasso's
3:00p
Team Planning
3:00p
Tremont SACC
3:30p
High School Aquatic Practices
3:30p
Ski Club, Session 1
3:30p
Ski Club Week One
4:00p
Miami Graduate Class
4:00p
Tri-Village Mentor League/SACC - Rm 77
4:30p
LLL Daytime Weight Training
6:00p
Cub Scout Pack 11 Den 7 meeting
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:15p
Golden Bear Basketball Club Practices
6:30p
Old Timers Basketball
7:00p
Cheerleading Warm Ups
7:00p
Optimist Basketball
7:00p
UASC Practice
7:15p
UAPR Co-Rec Open Volleyball
8:00p
Optimist Basketball
8:30p
St Andrew Basketball
9:00p
UAPR Men's Basketball Open Gym
22
Winter Break
6:00a
High School Aquatic Practices
8:00a
Technology Dept Meeting
8:30a
Board Pres and Vice Pres with Supt & Treas
10:00a
BECS meeting
12:00p
Veritas Tri-Village
1:30p
BECS Meeting
2:00p
High School Aquatic Practices
3:00p
Crew Team Practice
3:00p
Rock City Church: Christmas Eve
3:00p
Tremont SACC
4:30p
Special Olympics
5:30p
Upper Arlington Special Olympics Cheerleading practices
6:30p
UA Special Olympics
23
Winter Break
6:00a
High School Aquatic Practices
7:00a
Crew Team Practice
1:00p
Rock City Church: Christmas Eve
2:00p
High School Aquatic Practices
24
Winter Break
6:00a
High School Aquatic Practices
7:00a
Veritas Tri-Village
7:30a
Worship Service
9:00a
Rock City Church: Christmas Eve
9:00a
church service
5:00p
All Nations Christian Fellowship church service
25
Building Closed
Winter Break
3:00p
Crew Team Practice
3:00p
Girls on the Run
3:00p
Tremont SACC
26
Building Closed
Winter Break
6:00a
High School Aquatic Practices
11:30a
Building Champions 7th grade Boy's Group
2:00p
High School Aquatic Practices
3:00p
Crew Team Practice
3:00p
Tremont SACC
27
Winter Break
6:00a
High School Aquatic Practices
9:00a
District Cabinet Teaching and Learning monthly meeting
2:00p
High School Aquatic Practices
3:00p
Crew Team Practice
3:00p
Girls on the Run
3:00p
Guitar Club
3:00p
Tremont SACC
6:30p
Cross Country/Track & Field Parent Association Meeting
28
Winter Break
6:00a
High School Aquatic Practices
8:30a
Teaching and Learning Weekly Team Meeting
2:00p
High School Aquatic Practices
3:00p
Crew Team Practice
3:00p
Tremont SACC
4:00p
Miami Graduate Class
29
Building Closed
Winter Break
6:00a
High School Aquatic Practices
2:00p
High School Aquatic Practices
3:00p
Crew Team Practice
3:00p
Tremont SACC
4:30p
Special Olympics
5:45p
Pep Band
6:30p
UA Special Olympics
30
Winter Break
6:00a
High School Aquatic Practices
7:00a
Crew Team Practice
8:00a
Basketball Practice
8:00a
HMS Basketball Practice
2:00p
High School Aquatic Practices
31
Winter Break
6:00a
High School Aquatic Practices
6:00a
Rock City Church
7:00a
Veritas Tri-Village
7:30a
Worship Service
8:00a
GBBC
9:00a
All Nations Christian Fellowship church service
9:00a
church service
1
Building Closed
New Year's Day
Winter Break
10:40a
8th Grade Flex Meeting
3:00p
Crew Team Practice
3:00p
Girls on the Run
3:00p
Tremont SACC
2
Building Closed
Winter Break
6:00a
High School Aquatic Practices
9:00a
Ryze Winter Basketball Camp
11:30a
Building Champions 7th grade Boy's Group
2:00p
High School Aquatic Practices
3:00p
Crew Team Practice
3:00p
Tremont SACC
3
Winter Break
6:00a
High School Aquatic Practices
9:00a
Ryze Athletics Winter Basketball Camp
9:00a
Ryze Winter Basketball Camp
2:00p
High School Aquatic Practices
3:00p
Crew Team Practice
3:00p
Girls on the Run
3:00p
Guitar Club
3:00p
Tremont SACC
6:30p
UA Mat Cubs Wrestling
6:30p
Webelos Den Meeting Pack 11
4
Winter Break
6:00a
High School Aquatic Practices
8:30a
Teaching and Learning Team office hours
9:00a
PowerSchool
9:00a
Ryze Athletics Winter Basketball Camp
9:00a
Ryze Winter Basketball Camp
2:00p
High School Aquatic Practices
3:00p
Crew Team Practice
3:00p
Tremont SACC
4:00p
Miami Graduate Class
6:00p
Cub Scout Pack 11 Den 7 meeting
5
No School Students - Teacher Work Day
5:30a
High School Aquatic Practices
8:00a
Diversity Training
8:00a
Greensview Staff Diversity Training Day - Main Gym
8:00a
PD: Diversity
8:00a
Set up for Athletic Hall of Fame
8:00a
Training - Student Services
8:00a
UAEF
8:30a
Student Services- Training - Library
9:00a
Ryze Athletics Winter Basketball Camp
3:00p
Crew Team Practice
3:00p
Tremont SACC
3:30p
High School Aquatic Practices
3:30p
Swimming/Diving vs. Mason
4:30p
Athletic Hall of Fame Social
4:30p
Special Olympics
5:45p
Pep Band
6:00p
Special Olympics
6:30p
UA Special Olympics
6
7:00a
Crew Team Practice
7:00a
UASC Triple Crown Swim Meet
7:55a
Boys Crew Team - Yoga Class
8:00a
Basketball Practice
8:00a
HMS Basketball Practice
8:00a
UASC Triple Crown Overflow
9:00a
UA Optimist Basketball
9:30a
Optimist Basketball
12:00p
Athletic Hall of Fame Induction Ceremony
12:30p
K Studio - Showcase 2018
4:00p
Special Olympics Basketball Gym